Міжнародний День англійської мови та День Шекспіра

23 квітня у світі відзначається День англійської мови (English Language Day). Вперше День англійської мови, як і дні інших офіційних мов ООН, вшанували в 2010 році з метою святкування багатомовності та культурного розмаїття, а також для сприяння рівноправному використанню всіх шести офіційних мов ООН.

Англійська мова входить до трійки найпоширеніших у світі. З її допомогою спілкується третина населення планети, а також це офіційна мова багатьох міжнародних організацій.

Дату для святкування Міжнародного дня англійської мови обрано в пам’ять про відомого англійського поета Вільяма Шекспіра, твори якого входять до числа найцінніших взірців літературної спадщини світу. Шекспір вважається одним із засновників літературної англійської мови. Завдяки широкому розповсюдженню англійської мови, багато шанувальників творчості Шекспіра читають його книги в оригіналі.

День Шекспіра (Shakespeare Day або Talk Like Shakespeare Day) відзначається щорічно 23 квітня. Цей день вважається датою народження (дата народження невідома, 26 квітня він був хрещений 1564) і також – дата смерті Вільяма Шекспіра (1616).

День Шекспіра присвячений вшануванню життя та творчості легендарного драматурга, поета й актора, що є найвидатнішим анлійських письменників. Твори Шекспіра мали значний вплив на літературу, театр і культуру, відлуння якого досі відчутне у сьогоденні в багатьох сферах суспільної культури. День Шекспіра — це можливість оцінити спадщину цієї культової постаті та дослідити незмінні теми та героїв його творчості.

Цьогоріч святкуємо 460 років з дня його народження!

З нагоди ювілею Шекспіра студенти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника декламували його твори, принагідно запрошуємо приєднатись до соціальних мереж нашої кафедри:

ВІДЕО 1 декламування Шекспіра (група ПТ-12 і КН-11)

ВІДЕО 2 декламування Шекспіра (група ІСТ-11)

Святкування у групі СР-11, СП-12: