Германістика в транскультурній перспективі

Завідувач кафедри іноземних мов доц. Василь Ткачівський взяв участь у ХХХ ювілейній конференції Асоціації українських германістів “Германістика в транскультурній перспективі”, що відбулася 29-30 вересня 2023 р. У цьому заході взяли участь близько 80 викладачів та науковців з України, а також з Німеччини, Австрії та Польщі, які дійшли наступних висновків:
Агресією, яка порушує міжнародне право, росія намагається поставити під загрозу існування української держави та зруйнувати нормальне життя українців. Сектор освіти також стикається з численними труднощами, спричиненими війною. Крім того, українські школи та університети зробили все можливе, щоб забезпечити доступ учнів до освіти в нинішніх умовах.
У сфері української германістики продовжується робота щодо забезпечення якості німецької мови як іноземної, розробляються нові навчальні програми для німецьких програм бакалаврату та магістратури, активізується цифровізація та інтернаціоналізація предмету.

Під час конференції обговорювалися транскультурні аспекти германістики та було зазначено численні точки дотику. Тому асоціація повинна зосередитися на таких завданнях:
Активізувати співпрацю із зарубіжними германістами та ознайомитися з їхнім позитивним досвідом. На шляху до ЄС українська германістика має привести свої вимоги до предмету у відповідність до європейських;
В умовах сильної конкуренції з іншими іноземними мовами слід розробити нову концепцію популяризації німецької мови в Україні;
АУГ має налагодити ефективну мережу з українськими та зарубіжними партнерами, через яку можна сприяти співпраці, спільним проектам і курсам;
Асоціація має підтримувати контакти з українськими германістами за кордоном і допомагати їм повернутися на батьківщину та відновити роботу;
Сторінки Асоціації в Інтернеті та ФБ мають на меті детально інформувати міжнародних партнерів про ситуацію в Україні під час війни та привертати увагу до актуальних проблем української германістики;
АУГ має й надалі брати активну участь в організації підвищення кваліфікації та конференцій для українських германістів та міжнародних літніх шкіл для студентів-германістів.