Круглий стіл
HOW HAS THE WAR IN UKRAINE CHANGED THE ECOSYSTEM OF THE COUNTRY?
Ukraine’s environment – the “silent victim” of war with russia
Zaporizhzhia Nuclear Power Plant
17 травня 2023 відбувся круглий стіл, присвячений обговоренню екологічних проблем в Україні, спричинених війною. Крім тисяч смертей і руйнування важливої інфраструктури, інша, більш невидима криза, пов’язана з вторгненням росії, може переслідувати Україну роками – екологічна шкода. Від обстрілів хімічних заводів до лісів, випалених ракетами, наслідки відчують не лише екосистеми України, а й її люди.
Саме тому доценти кафедри Оксана Титунь та Галина Сівкович організували для студентів спеціальності “Лісове господарство” науковий круглий стіл для обговорення нагальних питань екології в Україні. У ході підготовки до круглого столу студенти опрацювали літературу та провели дослідження за тематикою “Вплив війни на ґрунти України”, “Вплив війни на водні ресурси України”, “Вплив війни на ліси України”, а також дослідили ситуацію на Чорнобильській та Запорізькій атомних електростанціях.
Окремим питанням була доповідь “Біосферний заповідник “Асканія-Нова”, який тимчасово перебуває під контролем російських окупантів, через що опинився у скрутному становищі.
Науково-методичний семінар
СУЧАСНІ ПІДХОДИ У ВИКЛАДАННІ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ В УМОВАХ ВІЙНИ В УКРАЇНІ
8 березня 2023 відбувся науково-методичний семінар «Сучасні підходи у викладанні іноземної мови в умовах війни в Україні».
Першим питанням для обговорення були методи та прийоми викладання іноземної мови. Особливої актуальності набули інновації з початком широкомасштабної війни, розв’язаної російською федерацією на території України, коли стало життєво необхідним приймати швидкі, нестандартні, по суті – інноваційні рішення. Викладання іноземної мови в умовах воєнного стану характеризується інтенсивним пошуком нових підходів до навчання, інноваційних форм організації освітнього процесу, ефективних педагогічних та інформаційних технологій.
Варто зазначити, що в цей складний час керівництво нашого ВУЗу і самі викладачі стали більш активно вести пошук шляхів вирішення проблем в організації навчання здобувачів освіти. У нашому університеті широко впроваджуються і застосовуються комп’ютерні та інтернет-технології у навчальний процес, які представляють собою не тільки сучасні технічні засоби, а й нові підходи до процесу навчання. Один з основних підходів – це виокремлення синхронного і асинхронного навчання. Синхронне навчання відбувається в режимі реального часу (наприклад, «живий» онлайн-клас з викладачем і студентами), тоді як асинхронне навчання може виконуватися студентами в будь-який час з використанням сайту дистанційного навчання ПНУ.
Науковий симпозіум
BRÜCHE UND KONTINUITÄTEN
Завідувач кафедри іноземних мов Василь Ткачівський узяв участь у симпозіумі «Brüche und Kontinuitäten – Fachübergreifende Perspektiven auf die Situation der Germanistik und angrenzender Fachbereiche in der Ukraine».
Захід відбувся у мальовничому місці – замку Herrenhausen у м. Ганновер (Німеччина) та проходив у межах тематичного тижня: «Війна в Україні – перспективи науки» 28.02 – 02.03 2023 року й організовувався за сприяння Universität Leipzig, Fridrich-Schiller Universität Jena та Volkswagen Stiftung. Провідні науковці з Німеччини, України та низки країн Європейського Союзу взяли участь у науковому заході, представили свої актуальні доповіді та обмінялися досвідом у рамках популяризації германістики в Україні.
Науково-методичний семінар
SPEAKING YOUR MIND HOW YOU SPEAK TIME. HOW DIGITAL TOOLS IMPROVE EXAM SUCCESS
27 та 28 січня 2022 року викладачі кафедри іноземних мов взяли участь у семінарах “Speaking your mind how you speak time” та “How digital tools improve exam success”, які проводились на платформі Zoom. Досвідом використання інформаційних технологій на заняттях іноземної мови поділився викладач (класифікації CELTA та DELTA), методист та екзаменатор мовних іспитів Кріс Кірбі, який викладав англійську мову та проводив тренінги з професійного зростання у шести країнах. Семінар проходив за посередництвом академічного консультанта Dinternal Education (Pearson) Ірині Карамишевої. Учасники семінару отримали сертифікати.
ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція
АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ МОВОЗНАВСТВА, ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВА ТА ПЕРЕКЛАДОЗНАВСТВА
8 квітня 2021 року відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми мовознавства, літературознавства та перекладознавства». Її організаторами виступили кафедра іноземних мов і перекладу факультету історії, політології і міжнародних відносин, загальноуніверситетська кафедра іноземних мов та кафедра української літератури факультету філології Прикарпатського університету. Співорганізатори – Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, а також ГО „Європейська освіта і наука в Україні” (м. Київ). Захід проходив у форматі онлайн.
Відкрив конференцію ректор Прикарпатського університету, доктор політичних наук, професор Ігор Цепенда та представники співорганізаторів. Модератором конференції виступила завідувачка кафедри іноземних мов і перекладу, доцентка Марія Ткачівська.
У конференції взяли участь 150 науковців з різних куточків України та світу, зокрема з Китаю, США, Іспанії, Угорщини. Конференція була цікавою та корисною для всіх її учасників. На пленарному та секційних засіданнях науковці вели жваві дискусії з актуальних проблем мовознавства, літературознавства та перекладознавства. Наукова спільнота мала можливість послухати доповіді відомих науковців – доктора філологічних наук, професора Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова Світлани Іваненко (м. Київ), завідувачки кафедри германського, загального і порівняльного мовознавства факультету іноземних мов Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Світлани Кійко та докторки філологічних наук, доцентки Львівського національного університету імені Івана Франка Христини Дяків.
Збірник матеріалів конференції 08.04.2021
Міжнародна науково-практична конференція
АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ МОВОЗНАВСТВА, ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВА ТА ПЕРЕКЛАДОЗНАВСТВА
17-18 травня 2019 р. викладачі кафедри взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції “Актуальні проблеми мовознавства, літературознавства та перекладознавства”. Кафедра іноземних мов була також співорганізатором конференції.
На пленарному засіданні з актуальними й інформаційно насиченими доповідями виступили доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» Хороб Степан Іванович та гості університету: доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри теорії і практики перекладу Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича Бялик Василь Дмитрович, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри англійської філології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Ущина Валентина Анатоліївна та доктор філологічних наук, професор Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Іваненко Світлана Мар’янівна. Гостею і цікавою доповідачкою стала випускниця університету Світлана Духович, яка нині проживає та працює перекладачем і журналістом у м. Рим. Учасники дискусії обговорили труднощі перекладу, роль індивідуальності перекладача, особливості перекладу текстів з табуйованою лексикою.