Лекторій: Наука з перших уст

24 жовтня 2023 р. Василь Ткачівський, завідувач кафедри іноземних мов, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника презентував лекцію на тему “Німецькомовна творчість та німецькомовні переклади творів Івана Франка”. Організаторами проведення було Німецько-українське академічне товариство у співпраці із Посольством України у Федеративній Республіці Німеччини.
Резюме доповіді: Щороку на початку жовтня визначаються лауреати Нобелівської премії. А чи відомо Вам, що кандидатом на цю престижну премію в 1915 р. був також Іван Франко? Німецька мова в житті і творчості Франка, її вплив на творчість письменника, його робота в «наймах у сусідів», твори Франка, написані німецькою мовою, а також перекладені й опубліковані в різних австрійських та німецьких джерелах проаналізовані у доповіді. Особлива увага звертається на аналіз перекладу повісті «Для домашнього вогнища», перекладеної з польської мови на німецьку Феліцією Прухніковою, а також знайдений 1995 р. у Віденському архіві невідомий лист Франка німецькою мовою.