Івано-Франківський драмтеатр готується ставити вистави англійською мовою

Колектив Франківського драмтеатру складає іспит з англійської мови для визначення рівня знань. Це — перший крок для вивчення чи вдосконалення іноземної мови, щоб створювати вистави англійською.

За словами директора театру Ростислава Держипільського, вивчати англійську будуть не тільки актори, а й адміністрація, білетери, освітлювачі, звукорежисери.

“Зараз кожен українець розуміє, що знання англійської мови — це як правило хорошого тону. Я, до речі, вчив англійську, але мої знання закінчилися на стадії школи, вишу. Розуміти — розумію, але бар’єр певний є. Актори, щоб зіграти виставу, мають розмовляти англійською перфектно. Коли є дискомфорт, то це — блок. Тому хочу, щоб ми перебороли наші бар’єри й вивчали мову”, — розповідає директор театру.

Надалі, каже Ростислав Держипільський, знакові вистави Франківського драмтеатру планують зіграти англійською.

“Зараз Україну відкрив для себе увесь світ. Ми справді — феномен як нація. І презентація нас, нашої культури у світі — це необхідно. Тому у перспективі хочемо знакові наші вистави зіграти англійською мовою, щоб гастролювати. Чи, наприклад, для туристів, які приїжджатимуть до нас. А я переконаний, що до нас приїжджатимуть, бо Україна процвітатиме, як і наш регіон”, — говорить Ростислав Держипільський.

З його слів, у театрі до пів сотні охочих вивчатимуть англійську. Заняття розпочнуть з наступного тижня. Вивчення іноземної через гру могло б полегшити засвоєння мови.

“Ми ставили англомовну виставу “Дванадцята ніч, або Що захочете” у колаборації з ​​першим соціальним англомовним театром ветеранів та волонтерів АТО. Це була терапія, реабілітація, коли воїни, волонтери грали виставу і вчили мову. Це, до речі, один з методів вивчення мови, коли ти не задумуєшся надто над правилами. Немає цього блоку, бо у виставі ти знаєш, як діяти. Думаю, це може стати нашим методом і лайфхаком вивчення мови”, — вважає Ростислав Держипільський.

Керівник театру не повідомляє, коли чекати на першу англомовну виставу, проте не заперечує, що її можуть зіграти ще у цьому році.

                                                                                                                                         Джерело: “Фіртка”