Історія

“WIE VIELE SPRACHEN DU SPRICHST, SOOFT MAL BIST DU MENSCH.” (J.W. GOETHE)

Кафедра іноземних мов була створена в 1966 році на базі секції викладачів іноземних мов. У різний час її очолювали доценти В.Є.Вітте, С.П.Букавин, Л.Б.Волошина, М.І.Мірошніченко, професори В.Г.Матвіїшин, Я.А.Баран. З вересня 2001 року кафедру очолює кандидат філологічних наук, доцент В.В.Ткачівський.

У зв’язку з відкриттям спеціальності  «англійська мова» в 1973 році з кафедри виділилась окрема кафедра англійської мови, а в 1976 році –кафедра німецької мови. У 2005 та 2010 рр. були створені кафедри іноземних мов і країнознавства та кафедра іноземних мов і перекладу. Деякі з викладачів були переведені на новостворені кафедри.

За період з 2001 по 2018 рр. на кафедрі захистили дисертації Л.Приймак, Л.Петренко, У.Кецик, Т.Поміркована, О.Гургула, А.Кучера, М.Сахній, Г.Маслій, Т.Монолатій, М.Василик, Б.Грещук, О.Титунь, Г.Карпенко, О.Нич, О.Хомишин, Н.Волковецька, В.Сергієнко, О.Турчанська, Н.Куравська, О.Турчин, А.Бойчук  та інші.

Викладачі кафедри читають курси “Іноземна мова”, “Ділова іноземна мова”, “Практика технічного перекладу”, “Наукове спілкування іноземною мовою”, “Написання наукових текстів іноземною мовою” в інститутах та на  факультетах університету, в Рахівському, Калуському та Чортківському НКЦ.

На сьогодні на кафедрі працюють25 викладачів. 16 із них – кандидати філологічних та педагогічних наук, доценти, 4 – старші викладачі. Викладачі кафедри беруть участь в роботі всеукраїнських та міжнародних конференцій, в семінарах, які організовуються інститутом Ґьоте та Британською Радою, проходили стажування в університетах Австрії, Німеччини, США, Великобританії.